• 023_Slajd.jpg
  • 007_Slajd.jpg
  • 014_Slajd.jpg

FERIE w MDK-u

Wszystko co dobre – za szybko się kończy… czyli ferie, ferie i już po

Zła pogoda w czasie ferii, pogoda w kratkę? A w MDK-u w ciągu minionych dwóch tygodni zawsze słonecznie, bo deszczowe chmury uciekają wraz z promiennymi uśmiechami przychodzących dzieci. Jak zwykle nasz słupski Młodzieżowy Dom Kultury przygotował wyjątkowo bogatą ofertę zimowego (czy na pewno?) odpoczynku dla tych młodszych i młodzieży. Były więc warsztaty teatralno-taneczne, nauki gry na gitarze klasycznej, keyboardzie, przeróżne zajęcia plastyczne, nauka gry na ukulele, typowe zajęcia świetlicowe i wokalno-instrumentalne. Musimy też wspomnieć o warsztatach batiku dla dzieci i rodziców "Na Ziemi i w kosmosie" oraz "Kalejdoskop – kompozycje geometryczne” prowadzone przez panią Wandę Kowalik. Można też było rozwinąć swoje umiejętności w brydżu sportowym, no i oczywiście nasze – warsztaty dziennikarskie SZPILI. W trakcie ich trwania wprosiliśmy się do innych.

W sali obok nas odbywały się warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 5-12 lat. Zajęcia prowadzone były przez Panią Jolantę Kopczak. Dzieci uczestniczyły w 5-dniowym programie, z czego 4 dni odbywały się w MDK-u, a jeden dzień zajęła wycieczka na warsztaty "Majsterkowo - Castorama". Zajęcia plastyczne trwały ok. 2 godziny dziennie i liczyły ok. 15 osób. Dzieci zajmowały się takimi pracami jak: lepienie figurek z masy solnej, papieroplastyka, wydzieranki, origami i malowanki. Z rozmowy z jedną z uczestniczek, Weroniką można wywnioskować że zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie. Mała Weronika powiedziała nam, że: ''Zajęcia są super, bardzo lubię Panią Jolę, najbardziej lubię lepić z masy solnej", zapytana, co ulepiła, z radością i satysfakcją odpowiedziała, że misia i swoją ulubioną małpkę Lulu i z uśmiechem na twarzy wróciła do tworzenia. Kto nie kocha małych dzieci? (koniecznie obejrzyjcie zdjęcia w naszej galerii).

Kilka sal niżej odbywały się zajęcia wokalne dla naszych słupskich harcerzy prowadzone przez Panią Agnieszkę Siepietowską. Grupy harcerzy z 67 Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej "Pod wiatr" oraz 45 Starszej Drużyny Harcerskiej "Ignis". Warsztaty trwały 3 dni po 4 godziny dziennie. Harcerki i Harcerze uczyli się poprawnego oddychania podczas śpiewania, szlifowali swój wokal oraz dykcję. Poznaliśmy kilka ich ćwiczeń. Jeżeli ktoś z was ma ochotę chociaż przez chwilę poczuć się, jak ćwiczący profesjonalny wokalista z MDK-u, podaję niżej ćwiczenie na dykcję. Koniecznie obejrzyjcie nasz filmik, którego autorem jest jak zawsze Michał Kaczkowski, a tymczasem wracam z powrotem na zajęcia prowadzone przez Panią Dorotę Michałowską. Nasze warsztaty nie mogą trwać bez pełnego składu.

Dominika Czechowicz

ĆWICZENIE: Stuku puku o podłogę, ma pogrzebacz jedną nogę, za to miotła nóżek trzysta, będzie para z nich siarczysta.

Kliknij na taśmę by obejrzeć film

Z ostatniej chwili

Previous Next
Odwołane zajęcia! 1. W dniach 27–30 maja 2019 r. nie odbędą się zajęcia nauki języka angielskiego prowadzone przez p. Karolinę Szewczyk.
Ankieta Zwracamy się z prośbą do młodzieży o wypełnienie ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu oferty zajęć pozaszkolnych na nowy rok szkolny. Ankieta jest dostępna po kliknięciu na poniższy baner.
Plan zajęć W zakładce "Rodzice" dostępny jest plan zajęć na rok szkolny 2018/2019.

Biuletyn Informacji PublicznejMDK na Facebooku

ALVERA - wypożyczalnia gitar