W sobotę 16.05.2026 r. w Starostwie Powiatowym rozegrano IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Słupskiego o Puchar Starosty. W zawodach udział wzięli też młodzi szachiści uczący się w Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku. Sukces odniósł Marek Radawiec z najmłodszej grupy uczącej się w MDK. Dzielnie walcząc wśród dorosłych i juniorów zdobył 2,5 pkt. Zdobył brązowy medal w grupie do lat 10. Jest też drugim szachistą z MDK, który zdobył miejsce na liście rankingowej FIDE (Międzynarodowa Federacja Szachowa).
Na zdjęciu: Marek (w żółtej bluzie) wśród najlepszych w grupie do lat 10.
