W poniedziałek, 30 października 2023 roku w gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje VIII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" 2023.Organizatorami i pomysłodawcami tego Festiwalu są: Stowarzyszenie PASSIONART, Instytut Pamięci Narodowej oraz Filharmonia im. Karola Szymanowskiego Krakowska.
Oliwia PITURA – reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku zajęła I miejsce w kategorii dzieci 10-13 lat i została zaproszona na finał do Krakowa.
Gratulujemy Oliwii kolejnego wokalnego sukcesu i trzymamy kciuki za występ podczas finału festiwalu.
30 listopada 2024 r. w Klubie "KWADRAT" przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Kolejarz" w Słupsku odbył się Miejski Konkurs Wokalny "Wszystko można śpiewać". Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały: Helenka SZUBERT i Julia JANCZAK. Spośród wszystkich wykonawców jury przyznało wyróżnienie Helence SZUBERT i nagrodę Julii JANCZAK. Opiekunką dziewcząt jest p. Bogusława Plebanek.
Młodym wokalistkom GRATULUJEMY!
Szanowni Państwo!
13 września 2021 r. od godz. 12.00 rozpoczynamy rekrutację uzupełniającą na wolne miejsca. Adres strony, na której prowadzona jest elektroniczna rekrutacja do naszej placówki: https://slupsk-pozaszkolne.pzo.edu.pl.
Zapraszamy!
21 stycznia 2023 r. w słupskim "Emceku" odbył się I etap przesłuchań III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, organizowanego przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze.
Jury w składzie:
Agata Kujawa - przewodnicząca jury
Maciej Banachowski - sekretarz
po przesłuchaniu 7 solistów w dwóch kategoriach wiekowych podjęło decyzję o przyznaniu kwalifikacji do II etapu konkursu 4 osobom wśród których znalazła się Kalina Marczuk.
(II Kategoria wiekowa: 14-19 lat )
Kalinę do występu przygotowała p. Agnieszka Siepietowska.
23.10.2023 r. w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera w Słupsku odbył się wernisaż wystawy prac rysunku i malarstwa artystki Kingi Zaborowskiej pt. "Sen". Wydarzenie zostało uświetnione występem Martyny Jarystow i Doriana Mrozika, którzy zaśpiewali utwór pt. "Dziś późno pójdę spać " z repertuaru zespołu Kwiat Jabłoni. Wokalistów do występu przygotowała p. Agnieszka Siepietowska.
Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku również w tym roku przyłożył swoją "artystyczną" cegiełkę podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29 stycznia 2023 r. w Hali "Gryfia" zaprezentowali się: Misza Szcześniak, Kalina Marczuk, Zuzia Wroniszewska, Martyna Jarystow, Dorian Mrozik (opiekun p. Agnieszka Siepietowska), Eliza Dąbrowska (opiekun Krzysztof Plebanek), Julia Lipka i Zuzanna Rosiak ze Studia Piosenki p. Daniela Spoczyńskiego. Ponadto dla zgromadzonej publiczności zatańczyły zespoły Iskierki i Swing p. Karoliny Maciejewskiej.
Natomiast w godzinach popołudniowych w C.H. JANTAR zaprezentowali się: Zosia Janikowska, Karolina Wichmann-Pruszek (opiekun p. Malgorzata Spoczyńska/ Oliwia Pitura, Marysia Janikowska, Julia Janczak, Ula Koralewska /opiekun p. Bogusia Plebanek/, zespoły taneczne GEST /p. Katarzyna Bartoś / oraz AKCENT / p. Wioletta Szanel i Iwona Kuhn/
Podopieczni MDK-u za rok również z przyjemnością będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W piątek 6 października 2023 r. na scenie MDK-u zaprezentowany został ponownie spektakl "Między drzewami a biesami, czyli mrok słowiańskich tradycji", w wykonaniu Grupy Teatralnej "Dream", Zespołu Tanecznego "Swing" i Koła Dziennikarskiego "Szpila". Tym razem na widownię zaprosiliśmy grono pedagogiczne MDK, nauczycieli szkół słupskich, uczących młodych artystów oraz gości z Ratusza...
W ramach podziękowań młodzież otrzymała słodkości od Pani Dyrektor Violetty Wójcik oraz od opiekunów Doroty Michałowskiej i Karoliny Maciejewskiej. Już niebawem kolejna premiera.
W minioną sobotę, 16 listopada 2024 r. w Klubie Wojskowym 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku odbył się IX Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "BŁĘKITNA APASZKA 2024". W Konkursie wzięły udział młode wokalistki ze Studia Piosenki (instruktor p. Bogusława Plebanek) zdobywając:
I miejsce – Hania BORODZIUK (kat. klasy 1-3 SP)
II miejsce – Julia JANCZAK (kat. klasy 7-8 SP)
III miejsce – Hania SZUBERT (kat. klasy 1-3 SP) i Oliwia PITURA (kat. klasy 4-6 SP)
Wyróżnienie: Marysia ZASTOCKA (kat. klasy 4-6 SP) i Natalia LEWNA (kat. klasy 7-8 SP)
Młodym solistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
