Sitodruk to idealna technika druku: prosta, popularna, dająca wielkie możliwości artystyczne.
Słyszałeś o sitodruku, ale nigdy nie miałeś okazji spróbować? Interesujesz się grafiką? Lubisz spędzać czas na kreatywnym i ciekawym działaniu?
W takim razie mamy coś właśnie dla Ciebie!
Zapraszamy na SITODRUK w MDK-u.
Sitodruk polega na przecieraniu farby przez szablon (sito) na dowolną płaską powierzchnię. Drukować możemy nie tylko na papierze, ale także na tkaninach (torby, koszulki), drewnie czy betonie. Sito do celów artystycznych rozsławił w połowie ubiegłego wieku Andy Warhol. Dziś sitodruk to domena głównie wszelkiej maści artystów niezależnych, street art'owców, grafików czy ilustratorów.
DZWOŃCIE! -> 59 842 50 52
Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku
Zajęcia (od 12-19 lat) będą odbywały się dwa razy w tygodniu: czwartek 15.00-18.00 i piątek 16.00-18.00
W drugim tygodniu ferii dzieci pracowały nad różnorodnymi zadaniami: wykonywały formy przestrzenne zwierząt, rysowały i malowały świat realny oraz świat na opak. Przy tym wszystkim było dużo zabawy i dużo satysfakcji z wykonanych prac.
Opiekun grup: Wanda Kowalik
Cóż to był za weekend!
W dniach 21–22 października 2023 r. w Ostrowie Wielkopolskim odbył się III Międzynarodowy Festiwal Wokalny "Wielkopolski Paradise - 2023". Organizatorem Festiwalu jest Prezydent WAPA - Armando Gukasyan, a patronat nad Festiwalem objął Starosta Ostrowski - Paweł Rajski. Oliwia PITURA (podopieczna p. Bogusławy Plebanek) zajęła w nim I miejsce w kat. 10-13 lat POP, w której zaśpiewała piosenkę Adele "When we were young" oraz II miejsce w kat. 10-13 Polish Song za wykonanie utworu "Dziewczyna z 4G". Oliwka wyśpiewała kwalifikację do finału Konkursu i kolejne zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Piosenki na Malcie.
W niedzielę 22 października 2023 r. ogłoszono listę osób, które otrzymały kwalifikację do finału VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej i Zagranicznej "FIROLIZA", który odbędzie się w Warszawie. Wśród zakwalifikowanych uczestników znalazła się nasza Oliwka, która wyśpiewała kwalifikację do Finału Festiwalu i kolejne zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Piosenki na Malcie.
Serdecznie GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za występy podczas finału w Warszawie.
Mamy jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 10 lat, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach plastycznych połączonych z nauką techniki plastycznej, jaką jest batik. Batik wykonuje się na tkaninie przy pomocy wosku pszczelego, co nadaje pracom bardzo ciekawy, witrażowy efekt.
W niedzielę, 22 stycznia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Lwówku odbył się XXIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK. W każdej kategorii wiekowej wyłaniany był Laureat oraz przyznawane wyróżnienia. OLIWIA PITURA reprezentująca MDK w Słupsku wyśpiewała WYRÓŻNIENIE w kategorii soliści od 7 do 12 lat. Opiekunem Oliwii jest p. Bogusława Plebanek.
To już kolejny wokalny sukces Oliwii w tym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy!
9 października 2023r. w siedzibie zespołu Mazowsze w Karolinie koło Warszawy rozpoczął się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. W tej edycji w konkursie wystartowało blisko pół tysiąca uczestników w blisko 50 miastach w całej Polsce. Do finału zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych, którzy przeszli przez 3 etapy przesłuchań. Wśród finalistów znalazła się Kalina Marczuk, uczestniczka zajęć studia piosenki w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Kalina wystąpiła w drugiej kategorii wiekowej. Kalinę do występu przygotowała p. Agnieszka Siepietowska.
W sobotę 26 października 2024 r. w Szkole Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" we Wrześciu odbył się IV Miniturniej Tańca Współczesnego. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatywa dla Wrześcia oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Redzikowo. Podczas turnieju zaprezentował się zespół taneczny Swing, którego opiekunem jest p. Karolina Maciejewska. Grupa zajęła drugie miejsce w kategorii formacje 10-13 lat, a każda tancerka otrzymała dyplom i medal.
21.01.2023 r. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach odbył się koncert finałowy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Misza Szcześniak ze studia piosenki MDK prowadzonego przez p. Agnieszkę Siepietowską zaśpiewała pastorałkę pt. "Nie ma Ciebie". Misza została zakwalifikowana przez jury do koncertu galowego, w którym została nagrodzona III miejscem w kategorii młodzież 14-19 lat. Organizatorem festiwalu jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk.
